Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff MS3010-1002-1145
The MS3xxx series system modules supply additional baseplates or any external devices with voltages. The MS3010-1002-1145 power output module provides 400/480 V AC and up to 10 A for additional consum…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The MS3xxx series system modules supply additional baseplates or any external devices with voltages. The MS3010-1002-1145 power output module provides 400/480 V AC and up to 10 A for additional consumers. The fuses for line protection are integrated and
Specification
| Product Category | system modules |
|---|---|
| Category/Version | power output |
| Output Voltage/Current, External | 400/480 V AC/10 A |
| Connection Method Output, External | B23 hybrid connector |
| Switchable Output | no |
| Output Protection | fusible link |
| Baseplate Interface | power connector |
| Number Of Power Slots | 1 |
| Operating Temperature | 0…50°C |
| Storage Temperature | -25…+60°C |
| Protection Rating | IP65/67 |
| Approvals/Markings | CE, UL (in preparation) |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff MS3010-1002-1145” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.