Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff MB3134-0000-0000
The 3-row baseplates of the MBxxxx series are available in various lengths and are used to accommodate 1-, 2-, and 3-row function modules. The data connectors provide 24 V DC or 48 V DC and EtherCAT f…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The 3-row baseplates of the MBxxxx series are available in various lengths and are used to accommodate 1-, 2-, and 3-row function modules. The data connectors provide 24 V DC or 48 V DC and EtherCAT for the connected modules. The power connectors supply
Specification
| Product Category | baseplates |
|---|---|
| Category/Version | 3-row |
| Row 1 | 34 x data connector |
| Row 2 | 34 x data connector |
| Row 3 | 34 x power connector |
| Potential Equalization Points | 6 |
| Additional Functions | yes |
| Dimensions (W X H X D) | 1430 mm x 370 mm x 32.5 mm (+ 37 mm PE cover) |
| Operating Temperature | 0…50°C |
| Storage Temperature | -25…+60°C |
| Protection Rating | IP65/67 |
| Approvals/Markings | CE, UL (in preparation) |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff MB3134-0000-0000” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.