Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff CP77xx-xxxx-0050
The CP77xx Panel PC series is designed for mounting arm installation. Control Panels form the front of the IP65 Panel PC. The right display size and keyboard are thus available for every application….
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The CP77xx Panel PC series is designed for mounting arm installation. Control Panels form the front of the IP65 Panel PC. The right display size and keyboard are thus available for every application. The CP77xx Industrial PCs represent a powerful
Specification
| Device Type | Panel PC |
|---|---|
| Housing | aluminum housing |
| Installation | 4 threaded holes M6 x 18 mm in the backplane |
| Protection Rating | IP65 |
| Operating Temperature | 0…45°C |
| Display Size/Resolution | 12″ 800 x 600, 15″ 1024 x 768 or 19″ 1280 x 1024 |
| Touch Screen | single-finger touch screen or touch pad |
| Front Keyboard | alphanumerical or numerical PC keyboard in US layout or only function keys, each variant with 10 PLC special keys and LEDs or front laminate without keys, only display |
| Processor | Intel Atom® x5-E3930, 1.3 GHz, 2 cores (TC3: 40) |
| Motherboard | compact motherboard for Intel Atom® x5-E39xx |
| Memory | 4 GB DDR4 RAM |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 2 x 10/100/1000BASE-T IP65 |
| Hard Disks/Flash | 40 GB CFast card |
| Interfaces | 1 x RS232 serial port interface in the backplane, DIN 12-pin IP65, with adapter cable from DIN 12-pin to D-sub, 9-pin |
| Power Supply | 24 V DC |
| Operating System | – |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff CP77xx-xxxx-0050” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.