Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff CP67xx-xxxx-0050
The CP67xx built-in Panel PC series is designed for installation in the front of a control cabinet or control housing. The CP67xx series combines the Beckhoff Control Panel design with state-of-the-ar…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The CP67xx built-in Panel PC series is designed for installation in the front of a control cabinet or control housing. The CP67xx series combines the Beckhoff Control Panel design with state-of-the-art Industrial PC technology. The right display size and
Specification
| Device Type | Economy built-in Panel PC |
|---|---|
| Housing | aluminum front with sheet-steel rear cover |
| Slots For Hard Disk/Flash | 1 slot for CFast |
| Installation | pull-out clamping levers for fast installation without loose parts |
| Protection Rating | front side IP65, rear side IP20 |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Display Size/Resolution | 5.7″ 640 x 480, 12″ 800 x 600, 15″ 1024 x 768 or 19″ 1280 x 1024 |
| Touch Screen | single-finger touch screen or touch pad |
| Front Keyboard | alphanumerical or numerical PC keyboard in US layout or only function keys, each variant with 10 PLC special keys and LEDs or front laminate without keys, only display |
| Processor | Intel Atom® E3815, 1.46 GHz, 1 core (TC2, TC3: 40) |
| Motherboard | 3½-inch motherboard for Intel Atom® E38xx |
| Memory | 2 GB DDR3L RAM |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 2 x 100/1000BASE-T on-board |
| Hard Disks/Flash | 40 GB CFast card |
| Interfaces | 4 x USB 2.0, 1 x DVI |
| Power Supply | 24 V DC |
| Operating System | Windows Embedded Compact 7, English |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff CP67xx-xxxx-0050” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.