Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-K948…K958
Push-pull V4, RJ45, plug, straight, IP65/67, 4-pin – push-pull V4, RJ45, plug, straight
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Push-pull V4, RJ45, plug, straight, IP65/67, 4-pin – push-pull V4, RJ45, plug, straight
Specification
| Shielding | yes |
|---|---|
| Installation Size | RJ45, push-pull V4 |
| Connector Type | plug |
| Contact Type | male |
| Number Of Positions (Face) | 8-pin |
| Rated Current | 1.3 A at 40°C |
| Rated Voltage | 50 V AC / 60 V DC |
| Mating Cycles | ≥ 750 |
| Operating Voltage | max. 100 V |
| Cross Section | 4 x 2 x AWG26/7 |
| Use | fixed installation |
| Material Jacket | PUR (polyurethane) |
| Outer Cable Diameter | 6.7 mm ± 0.3 mm (0.2637″ ± 0.0118″) |
| Min. Bending Radius, Moved | 10 x outer cable diameter |
| Min. Bending Radius, Fixed Installation | 5 x outer cable diameter |
| Jacket Color | green |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-K948…K958” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.