Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-K938
Push-pull V4, RJ45, plug, black/red, straight, male, IP65/67, 4-pole, piercing, Ø 4.5…10 mm
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Push-pull V4, RJ45, plug, black/red, straight, male, IP65/67, 4-pole, piercing, Ø 4.5…10 mm
Specification
| Shielding | yes |
|---|---|
| Installation Size | RJ45, push-pull V4 |
| Connector Type | plug |
| Contact Type | male |
| Number Of Positions (Face) | 8-pin |
| Rated Current | 1.3 A at 40°C |
| Rated Voltage | 50 V AC / 60 V DC |
| Mating Cycles | ≥ 750 |
| Wire Termination | IDC |
| Max. Wire Cross Section | AWG27 … AWG22 (0.1 mm² … 0.34 mm²) |
| Max. Cable Outer Diameter | 4.5…10.0 mm |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-K938” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.