Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-K533,-K546…K548
USB A, plug, straight, male, 4-pin – M9, plug, straight, female
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
USB A, plug, straight, male, 4-pin – M9, plug, straight, female
Specification
| Shielding | yes |
|---|---|
| Installation Size | USB A |
| Connector Type | plug |
| Contact Type | male |
| Number Of Positions (Face) | 4-pin |
| Rated Current | 3 A at 40°C (according to IEC 61076-2-104) |
| Rated Voltage | 30 V |
| Mating Cycles | ≥ 500 |
| Cross Section | 1 x 2 x 28AWG + 2C 20AWG |
| Use | fixed installation |
| Material Jacket | PVC (polyvinyl chloride) |
| Outer Cable Diameter | 5.0 mm |
| Min. Bending Radius, Fixed Installation | 50 mm |
| Jacket Color | black |
| C E | yes |
| U L | yes, UL E-file number: E300060 |
| A1 | 44.0 mm |
| A2 | Ø 14,0 mm |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-K533,-K546…K548” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.