Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-K530,-K552,-K553,-K554
USB A, plug, straight, male, 4-pin – USB B, plug, straight, male
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
USB A, plug, straight, male, 4-pin – USB B, plug, straight, male
Specification
| Shielding | yes |
|---|---|
| Installation Size | USB B |
| Connector Type | plug |
| Contact Type | male |
| Number Of Positions (Face) | 4-pin |
| Rated Voltage | 30 V |
| Cross Section | 1 x 2 x 28AWG + 2C 20AWG |
| Use | fixed installation |
| Material Jacket | PVC (polyvinyl chloride) |
| Outer Cable Diameter | 5.0 mm |
| Min. Bending Radius, Fixed Installation | 50 mm |
| Jacket Color | black |
| C E | yes |
| U L | yes, UL E-file number: E300060 |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-K530,-K552,-K553,-K554” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.