Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C6525-0080
The C65xx Industrial PC series is designed to be installed in the panels of the control cabinet or in the rear panel of a control housing or console housing. The heat sink of the Industrial PC is fed…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The C65xx Industrial PC series is designed to be installed in the panels of the control cabinet or in the rear panel of a control housing or console housing. The heat sink of the Industrial PC is fed to the outside through a suitable cut-out in the
Specification
| Device Type | Fanless built-in Industrial PC with external cooling to be mounted in the back panel of a control housing or in the wall of a control cabinet |
|---|---|
| Slots For Hard Disk/Flash | 1 slot for 2½-inch hard disk/SSD, 1 slot for CFast |
| Cooling | passive through heat sink structure outside |
| Free Space For Air Circulation | 20 cm (7.9″) around the heat sink required |
| Protection Rating | outside IP65, inside IP20 |
| Operating Temperature | outside 0…45°C, inside 0…55°C |
| Weight Of Basic Configuration | 5.9 kg (13 lbs) |
| Dimensions (W X H X D) | 330 x 275 x 82 mm (13″ x 10.8″ x 3.2″) |
| Processor | Intel® Celeron® 6600HE 2.6 GHz base frequency, 2 cores (TC3: 50) |
| Motherboard | 3½-inch motherboard for 11th generation Intel® Celeron®, Core™ i3/i5/i7 |
| Pcie®/Pci™ Slots | – |
| Memory | 4 GB DDR4 RAM |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 1 x 100/1000/2500BASE-T and 1 x 100/1000BASE-T on-board |
| R A I D | on-board SATA RAID 1 controller |
| Hard Disks/Flash | hard disk, 2½-inch, 320 GB |
| Interfaces | 4 x USB 3.2 Gen. 2, 1 x RS232, 1 x DVI |
| Power Supply | 24 V DC |
| Operating System | – |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C6525-0080” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.