Fast delivery within 72 Hours
Wago 758-974
The antenna must be mounted on a conductive base plate measuring at least 40 x 40 cm.The distance of interfering sources to the antenna and antenna line must be at least 30 cm. The free space between…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The antenna must be mounted on a conductive base plate measuring at least 40 x 40 cm.The distance of interfering sources to the antenna and antenna line must be at least 30 cm. The free space between the antenna and the next wall must be at least 35 cm.The antenna cable must not, under any circumstances, be bent sharply, or the antenna line may be irreversibly damaged.
Specification
Technical data
| Radio technology | GSM, UMTS, LTE, Bluetooth®, WLAN, 5G |
|---|---|
| Frequency band | 617 … 960 MHz; 1710 … 6000 MHz |
| Gain | 617 … 960 MHz: 1dBi; 1710 … 2700 MHz: 4dBi; 3400 … 3800 MHz: 8dBi; 4900 … 6000 MHz: 9dBi |
Mechanical data
| Mounting type | Enclosure installation; adhesive strips |
|---|---|
| Cable type | CS29 |
| Connector | SMA plug |
| Length of connection cable | 2 m |
Material data
| Weight | 185 g |
|---|
Environmental requirements
| Ambient temperature (operation) | -40 … +85 °C |
|---|---|
| Protection type | IP66 |
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | bag |
| Country of origin | CN |
| GTIN | 4066966093957 |
| Customs tariff number | 85291095000 |
Product Classification
| UNSPSC | 43221723 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC001698 |
| ETIM 10.0 | EC001698 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 758-974” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.