Fast delivery within 72 Hours
Wago 758-961
Self-adhesive antenna; with 2.5m cable and SMA straight plug; GSM/ UMTS/ LTE/ Bluetooth®/ WLAN; 699-960, 1710-2690 MHz 758-961
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Self-adhesive antenna; with 2.5m cable and SMA straight plug; GSM/ UMTS/ LTE/ Bluetooth®/ WLAN; 699-960, 1710-2690 MHz 758-961
Specification
Technical data
| Radio technology | GSM, UMTS, LTE, Bluetooth®, WLAN |
|---|---|
| Frequency band | 699 … 960 MHz; 1710 … 2690 MHz |
| Gain | 2,15 dBi |
Mechanical data
| Mounting type | Self-adhesive marking strips |
|---|---|
| Cable type | RG-174 |
| Connector | SMA plug |
| Length of connection cable | 2.5 m |
Material data
| Weight | 45 g |
|---|
Environmental requirements
| Ambient temperature (operation) | -40 … +85 °C |
|---|
Commercial data
| Product Group | 27 (special components I/O) |
|---|---|
| PU (SPU) | 1 pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | SK |
| GTIN | 4050821100270 |
| Customs tariff number | 85177100000 |
Product Classification
| UNSPSC | 43221706 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 19-07-91-01 |
| eCl@ss 9.0 | 19-07-01-03 |
| ETIM 9.0 | EC001698 |
| ETIM 10.0 | EC001698 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 758-961” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.