Fast delivery within 72 Hours
Wago 713-130
Strain relief plate; for female connectors; 1 part; Pin spacing 3.5 mm; black 713-130
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Strain relief plate; for female connectors; 1 part; Pin spacing 3.5 mm; black 713-130
Specification
Physical data
| Pin spacing | 3.5 mm / 0.138 inches |
|---|---|
| Width | 18 mm / 0.709 inches |
| Height | 3 mm / 0.118 inches |
| Depth | 31 mm / 1.22 inches |
Mechanical data
| Suitable | for standard female connectors |
|---|
Material data
| Note (material data) | Information on material specifications can be found here |
|---|---|
| Color | black |
| Fire load | 0.018 MJ |
| Weight | 0.6 g |
Commercial data
| PU (SPU) | 100 (25) pcs |
|---|---|
| Packaging type | box |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4055143466783 |
| Customs tariff number | 85389099990 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121702 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-11-92 |
| eCl@ss 9.0 | 27-14-11-92 |
| ETIM 9.0 | EC002848 |
| ETIM 10.0 | EC002848 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| REACH Candidate List Substance | Perfluorobutane sulfonic acid (PFBS) and its salts |
|---|---|
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
| SCIP notification number (Austria) | 7bd640cd-9463-40e7-bd23-d33bd77a2915 |
| SCIP notification number (Belgium) | fb8b48a9-e0b3-416c-a146-c28a0f5858ba |
| SCIP notification number (Bulgaria) | c420510a-41d3-4b5a-b853-3514c8e1ffb5 |
| SCIP notification number (Czech Republic) | 6bc8ef84-6c2f-4a29-aaa2-9bae5922d614 |
| SCIP notification number (Denmark) | 9408bc34-57c3-4932-8892-b57e3fbea57c |
| SCIP notification number (Finland) | 73d10693-17b7-4046-8bd6-495f91fb8b9b |
| SCIP notification number (France) | 67624a35-0be9-4cfd-baf2-981b2a9d878b |
| SCIP notification number (Germany) | 4dd7f039-cd8d-4170-9576-adade0879263 |
| SCIP notification number (Hungary) | d8d61393-a911-4bf2-b26b-2368224d6eb7 |
| SCIP notification number (Italy) | 0051a5b8-73ff-46a9-a443-97a1a1ddc356 |
| SCIP notification number (Netherlands) | 59d6b915-b7e2-4c24-93a4-3057802044e6 |
| SCIP notification number (Poland) | bcb50238-d6a5-45a3-8497-bd799535c594 |
| SCIP notification number (Romania) | 8bd5b13d-0083-4b22-9a25-907fadb601fa |
| SCIP notification number (Sweden) | 7fe63b40-8661-4362-b9b5-83529974a0a7 |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 713-130” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.