Fast delivery within 72 Hours
Wago 713-126
Strain relief plate; for female connectors; 11 mm wide; 1 part; Pin spacing 3.5 mm; black 713-126
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Strain relief plate; for female connectors; 11 mm wide; 1 part; Pin spacing 3.5 mm; black 713-126
Specification
Physical data
| Pin spacing | 3.5 mm / 0.138 inches |
|---|---|
| Width | 11 mm / 0.433 inches |
| Height | 3 mm / 0.118 inches |
| Depth | 26 mm / 1.024 inches |
Mechanical data
| Suitable | for standard female connectors |
|---|
Material data
| Note (material data) | Information on material specifications can be found here |
|---|---|
| Color | black |
| Fire load | 0.01 MJ |
| Weight | 0.3 g |
Commercial data
| Product Group | 3 (Multi Conn. System) |
|---|---|
| PU (SPU) | 100 (25) pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4045454732783 |
| Customs tariff number | 85389099990 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121421 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-11-92 |
| eCl@ss 9.0 | 27-44-04-92 |
| ETIM 9.0 | EC002848 |
| ETIM 10.0 | EC002848 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| REACH Candidate List Substance | Perfluorobutane sulfonic acid (PFBS) and its salts |
|---|---|
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
| SCIP notification number (Austria) | 460298cc-0eb5-427e-9019-e4a2dc7c727b |
| SCIP notification number (Belgium) | 2cbce69b-d31b-4670-bced-9c9fd8725a06 |
| SCIP notification number (Bulgaria) | 63247a2a-272e-4fc7-8996-9f7ab4b48029 |
| SCIP notification number (Czech Republic) | 2055f831-1910-499b-879a-8db8fdd75f02 |
| SCIP notification number (Denmark) | d63c5f29-0dde-4b2f-8c35-9155d32d8f7d |
| SCIP notification number (Finland) | fb53c1c0-af50-4248-b8e2-970e7a37f4e6 |
| SCIP notification number (France) | b3bfd840-2ee5-4783-9ffa-e4758c94b0a2 |
| SCIP notification number (Germany) | 45939706-6119-4b0e-810e-b1fba20f28c7 |
| SCIP notification number (Hungary) | d95a64b9-7e2b-4cba-9378-c4fafcad4272 |
| SCIP notification number (Italy) | 7792af32-42be-43b4-91bb-f96475963a46 |
| SCIP notification number (Netherlands) | f029aab2-62d1-4ee5-b61a-d5ecd903ef3b |
| SCIP notification number (Poland) | b32c76d2-0bb2-40ec-bd1e-d3dae8d78e3f |
| SCIP notification number (Romania) | 4eccbd09-d291-440f-9212-34b932ab888a |
| SCIP notification number (Sweden) | bbb293da-568b-4e70-8680-6ae418f160c1 |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 713-126” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.