Fast delivery within 72 Hours
Wago 709-196
Marking strips; for laser printer; translucent 709-196
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Marking strips; for laser printer; translucent 709-196
Specification
Technical data
| Marking | plain |
|---|---|
| Printing device | Laser printer |
Physical data
| Depth | 0.375 mm |
|---|---|
| Strip width | 7.5 mm |
Material data
| Color | translucent |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Halogen-free | Yes |
| Weight | 4.6 g |
Environmental requirements
| Ambient temperature (storage) | +10 … +21 °C |
|---|---|
| Ambient temperature (operation) | -40 … +150 °C |
| Relative humidity | 40 … 50 % |
Commercial data
| Product Group | 2 (Terminal Block Accessories) |
|---|---|
| PU (SPU) | 1 pcs |
| Packaging type | Bag |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4017332542296 |
| Customs tariff number | 39199080888 |
Product Classification
| UNSPSC | 44122110 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-11-37 |
| eCl@ss 9.0 | 27-14-11-37 |
| ETIM 9.0 | EC000761 |
| ETIM 10.0 | EC000761 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 709-196” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.