Fast delivery within 72 Hours
Wago 709-120
Group marker carrier; transparent 709-120
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Group marker carrier; transparent 709-120
Specification
Technical data
| Properties | Folded; 1 m long; 1.7 mm thick |
|---|
Physical data
| Width | 16 mm |
|---|
Material data
| Color | transparent |
|---|---|
| Weight | 28 g |
Commercial data
| Product Group | 2 (Terminal Block Accessories) |
|---|---|
| PU (SPU) | 10 (1) pcs |
| Packaging type | Shipping tube |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4017332605830 |
| Customs tariff number | 39269097900 |
Product Classification
| UNSPSC | 39131505 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-40-75 |
| eCl@ss 9.0 | 27-14-40-75 |
| ETIM 9.0 | EC002248 |
| ETIM 10.0 | EC002248 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 709-120” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.