Fast delivery within 72 Hours
Wago 706-150/320-250
Connection cable; 20-pole; Pluggable connector per DIN 41651; 20-pole; Pluggable connector per DIN 41651; Length: 2.5 m; Conductor cross-section: 0.14 mm² 706-150/320-250
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Connection cable; 20-pole; Pluggable connector per DIN 41651; 20-pole; Pluggable connector per DIN 41651; Length: 2.5 m; Conductor cross-section: 0.14 mm² 706-150/320-250
Specification
Notes
| Note | When using more than 10 wires, the maximum current per wire must be reduced to 0.7 A. |
|---|
Electrical data
| Operating voltage | ≤ 35 VAC/VDC |
|---|---|
| Current per wire (max.) | 1 A |
Compatibility - Siemens
| Siemens ET200SP | 6ES7 131-6BH01-0BA0, 6ES7 131-6BH01-2BA0, 6ES7 132-6BH01-0BA0, 6ES7 132-6BH00-0AA0, 6ES7 132-6BH00-2AA0, 6ES7 132-6BH01-2BA0, 6ES7 134-6FF00-0AA1, 6ES7 134-6FB00-0BA1, 6ES7 134-6HD01-0BA1, 6ES7134-6HD01-2BA1, 6ES7 134-6HB00-0CA1, 6ES7 134-6HB00-0DA1, 6ES7 134-6GF00-0AA1, 6ES7 134-6GB00-0BA1, 6ES7 134-6GD01-0BA1, 6ES7 134-6GD01-2BA1, 6ES7 134-6JF00-0CA1, 6ES7 134-6JF00-2CA1, 6ES7 134-6JD00-0CA1, 6ES7 134-6JD00-2CA1, 6ES7 134-6TD00-0CA1, 6ES7 135-6FB00-0BA1, 6ES7 135-6GB00-0BA1, 6ES7 135-6HD00-0BA1, 6ES7 135-6HB00-0CA1, 6ES7 135-6HB00-0DA1 |
|---|
Connection data
| Cable type | LiYY |
|---|---|
| Color code | per DIN VDE 47100 |
Connection data - Connection 1
| Pluggable connector | Pluggable connector per DIN 41651; female connector |
|---|---|
| Pole number 1 | 20 |
| Connection type | System |
| Wire cross-section | 0.14 mm² |
Connection data - Connection 2
| Connector | Pluggable connector per DIN 41651; female connector |
|---|---|
| Pole number | 20 |
| Connection type | System |
| Wire cross-section | 0.14 mm² |
Physical data
| Cable length | 2.5 m |
|---|
Material data
| Weight | 166 g |
|---|
Environmental requirements
| Ambient temperature (operation) | -20 … +50 °C |
|---|
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | Bag |
| GTIN | 4066966551570 |
| Customs tariff number | 85444290900 |
Product Classification
| UNSPSC | 26121604 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC001855 |
| ETIM 10.0 | EC001855 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 706-150/320-250” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.