Fast delivery within 72 Hours
Wago 294-364
Strain relief plate; for 294 Series; for multicore cables; 3- to 5-pole; with secured clamp; white 294-364
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Strain relief plate; for 294 Series; for multicore cables; 3- to 5-pole; with secured clamp; white 294-364
Specification
Physical data
| Width | 30 mm / 1.181 inches |
|---|---|
| Height | 15.9 mm / 0.626 inches |
Material data
| Note (material data) | Information on material specifications can be found here |
|---|---|
| Color | white |
| Fire load | 0.115 MJ |
| Weight | 3.8 g |
Commercial data
| Product Group | 8 (Misc. Chassis Mount Blocks) |
|---|---|
| PU (SPU) | 500 pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | CH |
| GTIN | 4055143244008 |
| Customs tariff number | 85389099990 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121702 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-11-92 |
| eCl@ss 9.0 | 27-14-11-92 |
| ETIM 9.0 | EC002848 |
| ETIM 10.0 | EC002848 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| REACH Candidate List Substance | Perfluorobutane sulfonic acid (PFBS) and its salts |
|---|---|
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
| SCIP notification number (Austria) | b569ee2f-b2eb-4e31-aef5-6e243b31276f |
| SCIP notification number (Belgium) | f7e5fd25-6d47-439e-89bf-26be47d5e81c |
| SCIP notification number (Bulgaria) | 0e157bcd-8049-41e1-9c98-14049cdbe3c5 |
| SCIP notification number (Czech Republic) | db38bed6-2753-42dd-b522-387ed8a39ab0 |
| SCIP notification number (Denmark) | 45210bd9-cd75-4e67-b3a4-6b41a9bcd196 |
| SCIP notification number (Finland) | 910bfb50-86ed-44f5-8cbf-9ac57aec9a0d |
| SCIP notification number (France) | 88ac3b3c-9b28-44ac-a739-f4a9b7d41c26 |
| SCIP notification number (Germany) | 62c930fb-57a2-480a-85ba-ce752e6c87f6 |
| SCIP notification number (Hungary) | 3ec934ed-9282-4393-8360-5ae7a62e030f |
| SCIP notification number (Italy) | 64acf7bf-7e03-4805-bc56-f7c17498b20b |
| SCIP notification number (Netherlands) | 19add8f4-ed3c-46e2-b7cd-4859a0ef4057 |
| SCIP notification number (Poland) | 11df8c83-ba1e-46a6-b31c-7ddcd3589c05 |
| SCIP notification number (Romania) | af71682b-7dc1-40cc-8262-b095a923cfc9 |
| SCIP notification number (Sweden) | 73236f4b-7581-4991-8f78-0be3402d1423 |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 294-364” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.