Fast delivery within 72 Hours
Wago 2585-904
Jumper; 2-way; insulated 2585-904
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Jumper; 2-way; insulated 2585-904
Specification
Electrical data
| Rated current | 12 A |
|---|
Physical data
| Width | 30.7 mm / 1.18 inches |
|---|---|
| Height | 20 mm / 0.787 inches |
| Depth | 5.5 mm / 0.216 inches |
Mechanical data
| Suitable | for relay modules of Series 2585 (4 changeover contacts) |
|---|
Material data
| Weight | 1.1 g |
|---|
Commercial data
| PU (SPU) | 200 (25) pcs |
|---|---|
| Packaging type | Box |
| Country of origin | CN |
| GTIN | 4066966757255 |
| Customs tariff number | 85366990990 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121421 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-37-16-92 |
| ETIM 9.0 | EC002586 |
| ETIM 10.0 | EC002586 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 2585-904” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.