Fast delivery within 72 Hours
Wago 258-5104
Power Bank; 12 … 24 V; 20100 mAh; for WAGO Thermal Transfer Smart Printer 258-5104
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Power Bank; 12 … 24 V; 20100 mAh; for WAGO Thermal Transfer Smart Printer 258-5104
Specification
Notes
| Note | Country approvals: All EU countries & USA, Before first use, set the power bank to 24 volts to operate the WAGO Thermal Transfer Smart Printer. |
|---|
Technical data
| Suitable | for Smart Printer |
|---|---|
| Properties | 12 … 24 V; 20.1 Ah |
Physical data
| Height | 21.5 mm / 0.8 inches |
|---|---|
| Width | 78 mm / 2.9 inches |
| Depth | 774 mm / 6.8 inches |
Material data
| Weight | 450 g |
|---|
Environmental requirements
| Ambient temperature (operation) | 0 … +60 °C |
|---|
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | Box |
| Country of origin | CN |
| GTIN | 4066966539752 |
| Customs tariff number | 85076000900 |
Product Classification
| UNSPSC | 26111704 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC000610 |
| ETIM 10.0 | EC000610 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 258-5104” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.