Fast delivery within 72 Hours
Wago 248-539
Mini-WSB marking card; as card; MARKED; 43 / 44 (50 each); not stretchable; Horizontal marking; snap-on type; white 248-539
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Mini-WSB marking card; as card; MARKED; 43 / 44 (50 each); not stretchable; Horizontal marking; snap-on type; white 248-539
Specification
Technical data
| Marking method | Thermal transfer |
|---|---|
| Marking | 43 / 44 |
| Marking (number) | 50 |
| Marking direction | Horizontal marking |
| Marking color | black |
| Marking type | Numbers |
| Marking layout | Same numbers per strip |
| Delivery form | Marker card |
| Delivery form configuration | 10 strips with 10 markers per card |
Physical data
| Height | 152 mm / 5.984 inches |
|---|---|
| Width | 56.8 mm / 2.236 inches |
| Depth | 3.2 mm / 0.126 inches |
| Marker/strip width | 5 mm |
| Marker width | 5 mm |
Mechanical data
| Smear resistance | EN 60998-1:2004 |
|---|
Material data
| Color | white |
|---|---|
| UV resistance | EN 60068-2-5:2010 Procedure B |
| Halogen-free | Yes |
| Weight | 6.2 g |
| Fire load | 0.185 MJ |
Commercial data
| Product Group | 2 (Terminal Block Accessories) |
|---|---|
| PU (SPU) | 50 (5) pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4017332133005 |
| Customs tariff number | 49119900000 |
Product Classification
| UNSPSC | 55121718 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-11-37 |
| eCl@ss 9.0 | 27-14-11-37 |
| ETIM 9.0 | EC000761 |
| ETIM 10.0 | EC000761 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 248-539” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.