Fast delivery within 72 Hours
Wago 210-720
Operating tool; Blade: 3.5 x 0.5 mm; with a partially insulated shaft; multicoloured 210-720
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Operating tool; Blade: 3.5 x 0.5 mm; with a partially insulated shaft; multicoloured 210-720
Specification
Technical data
| Number of spacings | 1 -fach |
|---|
Physical data
| Width | 21 mm / 0.827 inches |
|---|---|
| Height | 21 mm / 0.827 inches |
| Depth | 175 mm / 6.89 inches |
| Blade width | 0.5 mm |
| Blade length | 3.5 mm |
Material data
| Color | multi-colored |
|---|---|
| Weight | 29.8 g |
Commercial data
| Product Group | 2 (Terminal Block Accessories) |
|---|---|
| PU (SPU) | 50 (1) pcs |
| Packaging type | bag |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4045454937393 |
| Customs tariff number | 82055980000 |
Product Classification
| UNSPSC | 27111701 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 21-04-04-07 |
| eCl@ss 9.0 | 21-04-04-07 |
| ETIM 9.0 | EC000158 |
| ETIM 10.0 | EC000158 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 210-720” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.