Fast delivery within 72 Hours
Wago 210-509
Carrier rail; plastic; 35 x 15 mm; 2 m long; unslotted; light gray 210-509
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Carrier rail; plastic; 35 x 15 mm; 2 m long; unslotted; light gray 210-509
Specification
Notes
| Safety Information | Not suited for use with ground conductor terminal blocks! |
|---|
Physical data
| Width | 2000 mm / 78.74 inches |
|---|---|
| Height | 15 mm / 0.591 inches |
| Depth | 35 mm / 1.378 inches |
Material data
| Color | light gray |
|---|---|
| Weight | 572 g |
Commercial data
| PU (SPU) | 10 (1) pcs |
|---|---|
| Packaging type | Foil |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4055143680387 |
| Customs tariff number | 39169050900 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121702 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-40-06-02 |
| eCl@ss 9.0 | 27-40-06-02 |
| ETIM 9.0 | EC001285 |
| ETIM 10.0 | EC001285 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 210-509” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.