Fast delivery within 72 Hours
Wago 2009-110/020-002
Marking strips; for Smart Printer; on reel; not stretchable; plain; snap-on type; yellow 2009-110/020-002
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Marking strips; for Smart Printer; on reel; not stretchable; plain; snap-on type; yellow 2009-110/020-002
Specification
Technical data
| Suitable | for WAGO Rail-Mount Terminal Blocks TOPJOB® S, X-COM®S-SYSTEM, X-COM®S-SYSTEM-MINI and 285/788/857/2857 Series |
|---|---|
| Marking method | Thermal transfer |
| Marking | plain |
| Delivery form | Strip |
| Delivery form configuration | 20 m; 1 line |
| Printing device | Smart Printer (thermal transfer printer) |
Physical data
| Width | 11 mm |
|---|---|
| Strip width | 11 mm |
Mechanical data
| Mounting type | Snapping on |
|---|---|
| Smear resistance | EN 60998-1:2004 |
Material data
| Color | yellow |
|---|---|
| Material | Polyester |
| UV resistance | EN 60068-2-5:2010 Procedure B |
| Adhesive information | without adhesive |
| Halogen-free | Yes |
| Weight | 165 g |
Environmental requirements
| Ambient temperature (storage) | +10 … +21 °C |
|---|---|
| Ambient temperature (operation) | -40 … +150 °C |
| Relative humidity | 40 … 50 % |
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | bag |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4066966119602 |
| Customs tariff number | 58079090000 |
Product Classification
| UNSPSC | 55121612 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC000761 |
| ETIM 10.0 | EC000761 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 2009-110/020-002” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.