Fast delivery within 72 Hours
Festo VMPAL-F10-M7
Adapter-VMPAL-F10-M7
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Specification
| Size Of Pack | 10 |
|---|---|
| Operating Pressure | -13.05, 145 psi |
| Corrosion Resistance Class Crc | 2 – Moderate corrosion stress |
| Labs (Pwis) Conformity | VDMA24364-B1/B2-L |
| Ambient Temperature | -5, 50 °C |
| Product Weight | 17 g |
| Pneumatic Connection, Port 1 | Cartridge 10 mm |
| Pneumatic Connection, Port 2 | M7 |
| Note On Materials | RoHS-compliant |
| Material Housing | Wrought aluminium alloy |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Festo VMPAL-F10-M7” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.