Fast delivery within 72 Hours
Festo NTSD-GD-9-M12-5POL-RK
Straight or angled design , For power supply
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Straight or angled design , For power supply
Specification
| Electrical Connection | 5-pin, Straight plug connector/screw terminal |
|---|---|
| Permissible Current Load | 3 A |
| Permissible Cable Diameter | 6, 8 mm |
| Connection Cross Section | 0.75 mm² |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Ambient Temperature | -40, 85 °C |
| Note On Materials | RoHS-compliant |
| Material Housing | PA |
| Housing Colour | Black |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Festo NTSD-GD-9-M12-5POL-RK” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.